• 0530 973 72 28

Uludağ'a havalimanlarından yada farklı destinasyonlardan direkt ulaşmak isteyen misafirlerimizi için kapıdan kapıya transfer hizmetimiz sizi bekliyor.Araçlarımız Sizin Belirlediğimiz Zamanda Transferinizi Gerçekleştirmek İçin Hazır Bulunmaktadır.

 

Tüm araçlarımız kayak malzemelerini vede valizleri taşıyacak şekilde

dizayn edilmiştir.

 

Uludağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

 

Uludağ, Bursa’nın güneybatı kısmında bulunur ve Bursa kent merkezine 36 km uzaklıktadır.  Marmara Bölgesinin en yüksek dağı olma özelliğine sahiptir. 2,543 metre yüksekliğindeki Kartaltepe ise Uludağ’ın en yüksek noktasıdır. Bizans döneminde Keşiş Dağı denilmiştir ve bir rüzgâr çeşidi olan keşişleme ismini bu dağdan almıştır.

Antik Çağ’da Olympos Misios olarak adlandırılan Uludağ 1961 yılında milli park ilan edilmiştir. O tarihten bu yana oldukça gelişme gösteren Uludağ şimdi birçok turist için kış aylarının gözde destinasyonlarından biri. Hizmet olarak da turistleri çeken Uludağ’da konforlu ve lüks oteller, tatil köyleri, kayak turları, kayak hocaları, çeşitli alışveriş merkezleri bulunur. Ayrıca birçok ilden günü birlik ya da daha uzun olmak kaydıyla çeşitli turlar düzenlenmektedir.

Uludağ Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporlarının merkezi olmasıyla bilinir. İklim çeşitliliğinin olması sebebiyle zengin flora ve faunaya sahiptir. Sadece bu yöreye özgü, endemik bitki türleri vardır ve bu nedenle birçok araştırmacı tarafından da ziyaret edilir. Ulusal parkı ve özellikle kayak gibi kış sporları ile kış turizminin vazgeçilmez adresi haline gelmiştir. Yazın ise yürüyüş ve kamp gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Uludağ kayak merkezi olarak iki bölgeye ayrılmış durumda. Birinci bölgede kayak konusunda uzmanlaşmış olanlar kaymayı tercih ediyor ve genellikle daha kalabalık oluyor ikinci bölge ise daha sakin ve acemi kayakçıların tercih ettiği bir bölge olarak hizmet veriyor. Her iki bölgede de oteller mevcut.

Ayrıca Uludağ’ın en yüksek kesimlerinde eski buzullara ait izlere ve buzul göllerine rastlayabilirsiniz. Gölün maviliği ile ormanın yeşilinin ve beyaz karların kapladığı bu eşsiz manzara Uludağ’ı sadece kayak merkezi olmaktan çıkarıp bir doğa harikası yapıyor.